Adwokat Kraków - Podział majątku

Sprawy o podział majątku

Podział majątku rodziny podczas rozwodu bywa zwykle dość trudny, zwłaszcza jeśli istnieją znaczące zasoby, takie jak domy, inne nieruchomości, akcje, weksle itd. Decydowanie, kto powinien dostać daną część majątku, bywa dość sporym wyzwaniem. Adwokat prowadzący sprawy o podział majątku, który specjalizuje się w tego rodzaju sprawach, może być potrzebny nawet, jeśli byli małżonkowie nie pozostają w konflikcie.

Zaufaj rzetelnej kancelarii

Jeżeli Kraków jest miastem, w którym szukacie rzetelnej kancelarii, zapraszamy do współpracy. Nasz rzetelny adwokat wie, jak prowadzi się sprawy o podział majątku i nigdy nie będzie przed Tobą ukrywał faktu, że majątek niekoniecznie musi być podzielony w oparciu o swoją aktualną wartość wyjaśni także kwestię surogacji. Szczególnie, jeśli w małżeństwie część aktywów była wspólna, a część stanowiła majątek osobisty danego małżonka.

W jaki sposób adwokat Kraków podział majątku określa własność?

Rodzaje majątku

W majątku małżeństwa możemy wyróżnić różnego rodzaju majątki. Przede wszystkim są wśród nich majątek osobisty: prawa własności nabyte przez jednego z małżonków przed małżeństwem; spadek otrzymany przez męża lub żonę (przed lub po ślubie); darowizna otrzymana przez męża lub żonę od osoby trzeciej, odszkodowania dotyczące szkody majątkowej, a także obok majątku osobistego majątek wspólny. Adwokat obsługujący podział majątku wyróżniając te rodzaje majątku, podchodzi do każdej części w inny sposób.

Skorzystaj z pomocy adwokata

Należy pamiętać, że połączenie składników majątku osobistego ze składnikami majątku wspólnego może mieć wpływ na wynik podziału majątku wspólnego stron. W takich przypadkach, jeśli nie ma zgody między byłymi małżonkami, a chcemy uzyskać jak najkorzystniejsze rozstrzygnięcie, dobry adwokat posiadający doświadczenie w prowadzeniu spraw o podział majątku może być naprawdę pomocny.

Majątek nabyty w trakcie małżeństwa - ważne informacje

Wszystkie rzeczy nabyte podczas małżeństwa są zwykle uważane za majątek wspólny, niezależnie od tego, który z małżonków nabył daną rzecz lub który figuruje w księdze wieczystej w przypadku nieruchomości.

Nasz Adwokat pomaga zrozumieć, w jaki sposób należy dzielić majątek, gdy jest to konieczne. Do współpracy zapraszamy wszystkich zainteresowanych z miasta Krakowa i nie tylko.

Copyright © 2011 Gabriela Więckowska Kancelaria Adwokacka Design by: www.sogreen.pl