Adwokat Kraków - Alimenty

Adwokat prowadzący sprawy o alimenty zawsze powie, że rozwód nie powinien nic zmieniać w zakresie odpowiedzialności wobec dzieci. Małżeństwo, jako element silnie wpływający na życie obojga ludzi, którzy w nie wstąpili, nie pozbawia też małżonków do pewnego stopnia odpowiedzialności wobec siebie nawzajem.

Jeśli weźmiemy pod uwagę to, że adwokat poproszony o prowadzenie sprawy o alimenty ma za zadanie ustalić sprawiedliwą kwotę należnych świadczeń, to dostrzeżemy, że wcale nie jest to łatwe. Szczególnie, że w naszej kulturze instytucja małżeństwa to coś, co z założenia łączy ludzi na zawsze.

Kiedy przysługuje Ci wsparcie? Adwokat objaśnia

Nawet jeśli małżonkowie chcą się rozdzielić: dzieci są nadal jednakowo na utrzymaniu obojga. Co do zasady dobry adwokat posiadający doświadczenie w prowadzeniu spraw o alimenty pomoże ustalić, czy przysługuje prawo do alimentów, czy może masz obowiązek alimentacyjny.

Dobry adwokat potrafi ustalić wysokość ,,rekompensaty” za codziennie ponoszone wydatki. Jeżeli były partner nie potrafi o siebie zadbać lub rozstanie drastycznie zmieniło jego status, może być również uprawniony do alimentów, nawet, gdy w małżeństwie nie było dzieci.

Jak adwokat oblicza wysokość świadczenia

Wysokość świadczeń

Kiedy przychodzi do konieczności płacenia alimentów na dzieci na pierwszy rzut oka trudno określić, jakiej wysokości świadczenie im się należy. Adwokat ubiegający się o alimenty korzysta zwykle z metody: należna kwota jest wypadkową tego, ile potrzebuje dziecko i ile jest w stanie zarobić rodzic, który ma płacić alimenty.

Obliczanie kwoty alimentów

W obliczeniach alimentacyjnych najpierw muszą być określone podstawowe dochody obojga małżonków. Nasz Adwokat ubiegający się alimenty imieniem klientów z takich miast jak Kraków wie, że kwota alimentów zawsze musi być przeliczona na etapie separacji lub w momencie, gdy sytuacja zobowiązanego drastycznie się zmieniła (na przykład przy bezrobociu, zmniejszeniu etatu, uszczerbku na zdrowiu, itd.).

Copyright © 2011 Gabriela Więckowska Kancelaria Adwokacka Design by: www.sogreen.pl